ZAPROSZENIE
do XXII Konkursu Plastycznego pt. „Za rogatkami Wrocławia”
Edycja pt. ,,Wyłącz ekran, włącz wyobraźnię”
Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w XXII edycji, konkursu plastycznego
„Za rogatkami Wrocławia”. Tegoroczna edycja nosi tytuł „Wyłącz ekran, włącz wyobraźnię”
Zadaniem uczestników konkursu jest plastyczne przedstawienie zalet
uważności ,,tu i teraz’’. Praca powinna koncentrować się na detalach
z najbliższego otoczenia, których nie dostrzegamy, korzystając z urządzeń cyfrowych. Pokażcie świat poza siecią - miejsca pełnego barw, szczegółów
i autentycznych emocji, które tracimy, patrząc w ekran.
Terminy:
Ogłoszenie konkursu: 9.04.2026 r.
Nadsyłanie prac: 22.05.2026 r.
Rozstrzygnięcie konkursu: 1.06.2026 r.
Wystawa prac: 17.06.2026 r.
Na zwycięzców czekają nagrody, a najlepsze prace zostaną wystawione na specjalnej wystawie.
Prace artystyczne można dostarczyć osobiście do Klubu Tęcza w Świętej Katarzynie (ul. Główna 82) oraz pozostałych placówek Centrum Kultury
w Siechnicach, a także przesłać drogą pocztową.
Czekamy na zgłoszenia i życzymy powodzenia w konkursie!
Szczegóły konkursu w Regulaminie.
___________
Tegoroczna edycja konkursu ponownie spotkała się z dużym zainteresowaniem – otrzymaliśmy aż 176 prac plastycznych! ✨
Jury w składzie:
-Waldemar Czech
-Elżbieta Czech
-Dawid Galiński
-Magdalena Targońska
po obradach dokonało oceny prac, biorąc pod uwagę założenia konkursu, pomysłowość oraz walory artystyczne.
Pierwsza kategoria wiekowa: 6–9 lat
Wyróżnienia:
Julia Dmitriewa, Łukasz Besz, Milena Dudzic, Natalia Rundsztuk, Julian Marczyński
Druga kategoria wiekowa: 10–12 lat
1. miejsce – Oliver Krajcer oraz Zuzanna Pieńkowska
2. miejsce – Matylda Danel
3. miejsce – Beata Kobierzewska
Wyróżnienia:
Natalia Białek, Julia Puk, Amelia Adamczyk, Michelle Dodak, Julia Langinger, Matviy Dmitriew, Zofia Polak, Zofia Żarowska, Wiktoria Starczan, Jakub Budnik
Trzecia kategoria wiekowa: 13–16 lat
1. miejsce – Wioleta Suhaka oraz Martyna Olejniczak
2. miejsce – Kornelia Banaszkiewicz
3. miejsce – Wanda Szachowska
Wyróżnienia:
Martyna Sowa, Hanna Bojarczuk, Maja Porombka, Zofia Trela, Pola Grzegorzek, Kornelia Żukrawska, Monika Pakuła, Wiktoria Ziobrowska, Maja Nowacka, Zofia Tkaczyk, Gaia Domańska
Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom i uczestnikom konkursu!
Zapraszamy na otwarcie wystawy pokonkursowej 17 czerwca 2026 r. o godz. 18:00
w Klubie Tęcza w Świętej Katarzynie na sali widowiskowej
Uroczysta gala będzie miała wyjątkową oprawę. Naszemu świętu sztuk plastycznych będzie muzycznie towarzyszył popis uczniów z klasy pianina UNISONO Alicji Grabowy!
Młodzi pianiści zadbają o to, aby wernisaż był ucztą nie tylko dla oczu, ale i dla uszu.
Przyjdź, wesprzyj młodych artystów i muzyków z naszej gminy i zobacz świat pełen autentycznych emocji i dźwięków.
Wstęp wolny!












